Święto Rzemiosła w naszym Cechu.

23.04.2023r. odbyło się w Wielickim Cechu Święto Rzemiosła. Podczas tej ważnej dla Rzemieślników i Przedsiębiorców uroczystości mogliśmy gościć: ks. dr. Wojciecha Olszowskiego – Proboszcza Parafii św. Klemensa w Wieliczce, Pana Adama Kociołka – Starostę Powiatu Wielickiego, Pana Artura Kozioł – Burmistrza MiGM Wieliczka, Panią Renatę Gawlik – Wójta Gminy Biskupice, Pana Grzegorza Piętak – vice Wójta Gminy Gdów. Wśród gości nie zabrakło również Przedstawicieli Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie: Pana Andrzeja Dębowskiego – vice prezesa Izby oraz Pani Anny Adamczyk – Dyrektor Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Podczas Święta Rzemiosła Pan Józef Dębowski został odznaczony Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego. Panią Alicję Chrobot odznaczono Honorową Odznaką Rzemiosła. Odznaczenia wręczył w imieniu Związku Rzemiosła Polskiego, Pan Andrzej Dębowski v-ce prezes krakowskiej Izby. Odznaczonym Gratulujemy!!!

Uroczystą Mszę Świętą uświetniła jak co roku Orkiestra Górnicza Kopalni Soli w Wieliczce, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.

Poniżej fotorelacja.